Rubriky:

Vodní sporty

Nejmladší v historii! Mistrovství Evropy vyhrál teprve třináctiletý chlapec, teď se chystá na olympiádu

13. srpna 2019 17:55 - Kyjev/Praha

Čerstvým evropským šampionem ve skocích do vody z desetimetrové věže je teprve třináctiletý Ukrajinec Oleksij Sereda, který se tak před domácím publikem v Kyjevě stal nejmladším vítězem mistrovství Evropy ve skocích do vody v historii.

 

Profimedia.cz

Ukrajinský supertalent je o tři měsíce mladší než byl v roce 2008 dosavadní držitel rekordu, Brit Tom Daley. Tomu bylo v době triumfu 13 let a 10 měsíců. Zisk titulu evropského šampiona pro Ukrajince není žádným náhodným výsledkem, Sereda svým fantastickým vítězstvím jen podtrhnul výborné výsledky z poslední doby - před třemi týdny byl na světovém šampionátu v Kwangdžu čtvrtý.

„Byl jsem trochu nervózní, ale mám radost, že jsem vyhrál," cituje po triumfu mladého Ukrajince BBC Sport.

Chlapec si skvělým výkonem navíc nezajistil jen titul evropského šampiona, ale i místo na olympiádě v Tokiu konané příští rok. A tomu, aby v Japonsku soutěžil, nebrání ani jeho nízký věk. Hranice pro účast je totiž pro skokany do vody nastavena na čtrnáct let, a těch Sereda dosáhne letos v prosinci.

bak, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.