Rubriky:

Vodní sporty

Čejka dvakrát zaplaval český rekord a je ve finále MS juniorů

22. srpna 2019 13:26 - Budapešť

Plavec Jan Čejka na juniorském mistrovství světa v Budapešti dvakrát zlepšil český seniorský rekord na 50 metrů znak a bude bojovat o medaili. V semifinále obsadil třetí místo časem 25,22 sekundy. Rychlejší byli jen Američan Wyatt Davis (25,16) a Ital Thomas Ceccon (25,20).

 

facebook České plavání

Čejka ubral 11 setin oproti rozplavbě, v níž překonal o desetinu sekundy dubnový čas Tomáše Franty z Eindhovenu. V rozplavbách dokonce nenašel přemožitele. Finále ho čeká v pátek.

Osmnáctiletý svěřenec trenéra Martina Kratochvíla z Pardubic má příležitost navázat na vydařené červencové mistrovství Evropy juniorů v Kazani, kde získal bronz na znakařské stovce a dvojnásobnou trať vyhrál. Ve finále této disciplíny posunul český seniorský rekord na 1:57,51 a na pouhou setinu sekundy se přiblížil k olympijskému limitu.

V Budapešti se Čejka postaral o první finálovou účast českých plavců, na znakařské stovce byl předtím devátý. Juniorské rekordy zaplavali Sebastian Luňák na 100 metrů motýlek (53,52) a Adam Hlobeň na kraulové dvoustovce (1:49,44).

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty