Rubriky:

Vodní sporty

Porazila rakovinu. Teď Američanka přeplavala Lamanšský průliv čtyřikrát za sebou

17. září 2019 22:20 - Lamanšský průliv/Praha

Ještě před rokem Američanka Sarah Thomasová bojovala s rakovinou prsu. Zákeřnou nemoc porazila. Teď si připsala neuvěřitelný počin. Čtyřikrát za sebou přeplavala Lamanšský průliv. To před ní ještě nikdo nedokázal. Svůj velký výkon započala v neděli a dokončila ho po 54 hodinách.

Video již není dostupné

Reuters

Thomasová svůj rekordní počin věnovala všem, kteří přežili. Narážela tak na svůj vlastní boj s rakovinou, kterou pokořila v roce 2018. Původně měla v plánu uplavat přibližně 130 kilometrů, její pouť mezi vlnami se ale kvůli silným odlivům a přílivům protáhla na úctyhodných 208 kilometrů.

Američanka z Colorada dokončila plavbu v úterý 6:30 ráno britského času. „Nemůžu uvěřit tomu, že jsme to dokázali," řekla šťastná sportovkyně v Doveru reportérovi BBC. „Na pláži bylo spoustu lidí, kteří mě přišli podpořit, to bylo od nich opravdu hezké, ale já se teď cítím opravdu vyčerpaná," dodala Thomasová.

Před Thomasovou dokázali čtyři plavci překonat Lamanšský průliv třikrát po sobě. Počtvrté se k tomu nikdo z nich už neodhodlal. Britský novinář a spisovatel Charlie Connelly označil počin této odvážné ženy jako jeden z největších výkonů duševní a fyzické vytrvalosti v historii lidstva.

pb, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.