Rubriky:

Vodní sporty

Kajakářka Kudějová dojela ve finále čtvrtá. Kanoisté skončili v semifinále

28. září 2019 07:58 - Seu d'Urgell (Španělsko)
(Aktualizováno: 28. září 2019 13:24)

Na mistrovství světa ve vodním slalomu v Seu d'Urgell dnes jeli o medaile kajakářky a kanoisté. V semifinále obou kategorií se představila vždy kompletní trojice českých reprezentantů. Kanoisté se do finále nedostali, Kateřina Kudějová skončila ve finále na bramborové pozici.

 

Martin Hladík, ČTK

Čtvrteční kvalifikaci úspěšně zvládli Tomáš Rak, Lukáš Rohan a Vojtěch Heger. Ani jednomu se však postoupit do finále nepodařilo. Díky 13. místu Vojtěcha Hegera ale mají jisté místo na OH.

"Na mistrovství jsem jel s tím, že si to chci užít, získat zkušenosti a snažit se vyjet (olympijské) místo. I když jsem si myslel, že o něj pojede Lukáš (Rohan) s Tomášem (Rakem). Jsem rád, že jsem ho vyjel a uvidí se příští rok, kdo na olympiádu pojede," řekl Heger, kterému se povedlo skončit do jedenácté příčky redukovaného pořadí.

Vojtěch Heger na mistrovství světa ve vodním slalomu ve Španělsku.

Martin Hladík/kanoe.cz

Dojmy z dnešních závodů napravila Kudějová

V závodě kajakářek se představily Kateřina Kudějová, Amálie Hilgertová a Veronika Vojtová. První jmenovaná si vyjela postup do finále druhým místem a bude tak moc zaútočit na další titul mistryně světa. Hilgertová a Vojtová své jízdy nezvládly.

Mistryně světa z roku 2015 s tratí bojovala statečně, ale nakonec obsadila nepopulární čtvrté místo, i tak to považuje za úspěch.

Veronika Kudějová na mistrovství světa ve vodním slalomu ve Španělsku.

Martin Hladík/kanoe.cz

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):
Muži:
C1: 1. Joly (Fr.) 90,84 (0 trest. sekund), 2. Elosegi (Šp.) -0,51 (0), 3. Božič (Slovin.) -1,08 (2), ...v semifinále 13. V. Heger, 20. Rak, 26. Rohan (všichni ČR).
Ženy:
K1: 1. Terčeljová (Slovin.) 94,27 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,42 (0), 3. Jonesová (N. Zél.) -0,50 (0), 4. Kudějová -1,49 (0), ...v semifinále 15. A. Hilgertová, 26. Vojtová (všechny ČR).


ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty