Rubriky:

Vodní sporty

Klobouk dolů. Jel jako pán, klaněl se reprezentační parťák zlatému Prskavcovi

30. září 2019 06:40 - La Seu d´Urgell

Doufal v medailovou tečku za sezonou. Jenže dva šťouchy a následné penalizace sen zničily! Kajakář Vít Přindiš se na mistrovství světa ve vodním slalomu musel v neděli ve španělském La Seu d´Urgell spokojit s šestou příčkou. „Medaile přitom nebyla nedosažitelná," věděl třicetiletý reprezentant.

 

Martin Hladík/kanoe.cz

V cíli nedělní jízdy smutně krčil rameny. A následně s napětím sledoval bitvu zbytku startovního pole, které nakonec deklasoval Přindišův parťák Jiří Prskavec. „Jel skvěle. Jako pán! Ani jízdou bez doteku bych ho neporazil. Klobouk dolů před jeho skvělým výkonem," vyzdvihl zlaté představení krajana Přindiš.

Sám do finálové jízdy vstoupil hodně nešťastně, když hned u první branky zapsal dvě trestné vteřiny. „Hodně smolná situace, způsobená hlavně kvůli vlně. Nicméně jsem si řekl, že je to debilní start, ale musím prostě bojovat. Trošku víc jsem riskoval. A bohužel jsem si připsal ještě jeden šťouch, který určitě přijít neměl. Mrzí mě hodně," vyprávěl Přindiš.

Zlato je pro vás za neskutečnou lásku, děkoval rodině nový král kajakářů, jehož čeká svatba

Byť mu medaile unikla byl se sezonou spokojený. „Nikdy v minulosti jsem před olympiádou v reprezentaci nebyl. Takže v tomhle směru šlo o skvělou zkušenost, získal jsem určité body," přemítal Přindiš a vyhlížel, jak se bude bitva o Tokio mezi kajakáři odehrávat.

„Jsem v lepší pozici než před Riem, kdy jsem nakonec bojoval s Jirkou Prskavcem do poslední chvíle o jedno volné místo. Ale postupovat se bude pochopitelně blbě, když proti sobě budu mít mistra světa," smál se Přindiš.

„Jsem každopádně rád, že jsme lidem ukázali, jak umíme všichni jezdit. Hrozně moc chceme, společně trénujeme v Troji. A když chce člověk vyhrát závod v Česku, musí vlastně porazit ty nejlepší na svět, což všechny obrovsky posouvá a současně motivuje," vysvětloval Přindiš.

Radek Malina (La Seu d´Urgell), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty