Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Kozubek nemůže obhájit triumf v Evropském poháru

4. května 2020 14:30 - Nyon

Matěj Kozubek přišel o šanci obhájit triumf v Evropském poháru dálkových plavců, který loni vyhrál jako první Čech. Zbývající závody seriálu totiž dnes evropská federace LEN kvůli pandemii koronaviru zrušila.

 

ČSPS/Ivo Stejskal

Úvodní podnik Evropského poháru se na začátku března konal v Ejlatu v Izraeli, ale Kozubek i další plavci tam kvůli počínající pandemii chyběli. A o další starty třiadvacetiletý Čech a čtvrtý muž pětikilometrového závodu na loňském mistrovství světa přišel také.

"Nevím jak pro ostatní, ale pro mě se vůbec nic nemění. Český pohár v dálkovém plavání by se měl nějak uskutečnit, rakouský pohár bude od července také a zatím nebyly zrušeny ani všechny závody Světového poháru a ultramaratony. A olympijská kvalifikace příští rok v květnu je už za chvíli, tak je potřeba pořádně makat," uvedl Kozubek v tiskové zprávě svazu.

Kozubkovo plavání v době koronaviru: nafukovací bazének a guma kolem pasu

Federace LEN dnes zároveň zrušila letní mistrovství Evropy juniorů, které se mělo konat ve skotském Aberdeenu. Již dříve maďarský svaz odložil na příští rok evropský šampionát dospělých v Budapešti.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.