Rubriky:

Vodní sporty

Zemřela trenérka českých skokanských hvězd Čermáková

19. června 2020 13:44 - Pardubice

Po dlouhé nemoci zemřela ve čtvrtek ve věku 90 let legendární trenérka skoků do vody Marie Čermáková. Milenu Duchkovou dovedla ke zlaté a stříbrné olympijské medaili na hrách v Mexiku 1968 a Mnichově 1972, evropskému titulu a stříbru na mistrovství světa. Její další slavná svěřenkyně Heidemarie Grecká-Bártová získala bronzovou medaili na světovém i evropském šampionátu.

 

ČRo Pardubice

"Pro naše plavání i český sport znamená odchod Marie Čermákové obrovskou ztrátu. Skokům do vody obětovala celý svůj život. Vychovala řadu úspěšných reprezentantů a Milenu Duchkovou dovedla k jediné české plavecké zlaté olympijské medaili. Její trenérské metody s velkým respektem vnímal celý plavecký svět a svou prací zásadním způsobem ovlivnila vývoj skoků do vody," uvedl předseda Českého svazu plaveckých sportů Petr Ryška v tiskové zprávě.

"Výraznou stopu zanechala i na poli funkcionářském nejen v československém a českém plavání, ale i na mezinárodním poli. Svůj milovaný sport, kterému dala maximum, sledovala až do posledních okamžiků svého života," dodal Ryška.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty