Rubriky:

Vodní sporty

Surfing vysoko v oblacích? Dvojice předvedla parádní kousek

13. srpna 2020 06:24 - Ötztal/Praha

Zasurfovali si v horském jezeře. Windsurfer Max Matissek a kiter Stefan Spiessberger mají za sebou parádní kousek. Zajezdili si na nejvýše položeném horském jezeře Rakouska Schwarzsee. Na to, jak celá akce probíhala, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Vodní plocha Schwarzsee leží v nadmořské výšce 2796 metrů nedaleko údolí Ötztal v rakouských Alpách. Je to nejvýše položené jezero u našich jižních sousedů.

Schwarzsee se stalo cílem adrenalinových sportovců Matisseka a Spiessberger, kteří své surfařské náčiní naložili na záda a vyrazili surfovat do krásného vysokohorského prostředí.

Na Schwarzsee si pak zajezdili na wingfoilingovém prkně. Technika Wingfoilingu je mixem mezi kitesurfingem a windsurfingem. Používá se při ní nafukovací křídlo a pluje se nad hladinou na malé křídlové desce. Díky nízkému tření je možné na prkně jezdit i za mírných povětrnostních podmínek.

pb, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.