Rubriky:

Vodní sporty

Deblkajak Horský, Štěrba byl na SP ve Vichy druhý na 500 m

9. května 2010 16:41 - VICHY

Deblkajak Ondřej Horský, Jan Štěrba se na neolympijské pětisetmetrové trati postaral o jediné medailové umístění české výpravy v úvodním závodu Světového poháru v rychlostní kanoistice ve Vichy. Ve finálové jízdě Horský se Štěrbou skončili druzí o pouhých 120 tisícin sekundy za vítěznou německou posádkou Martin Hollstein, Andreas Ihle.

Ve finále A se v poslední den soutěží na řece Allier, kde by se příští rok mělo jet i mistrovství světa, ještě představil na 200 m deblkajak Andrea Doktorová, Jana Šebestová. Na trati, která také nepatří do olympijského programu, skončily Češky předposlední osmé.

Ve finále B skončil na dvoustovce kajakář Filip Šváb pátý, kajakářka Jana Blahová třetí. Deblkanoe Lukáš Koranda, Radek Miškovský vypadla v semifinále.

Ze sobotních rozjížděk postoupil na trati 500 metrů debljakak Anna Adamová, Lucie Matoušková do malého finále a v něm obsadil třetí pozici.

Světový pohár ve Vichy měl sice sloužit jako generálka na mistrovství světa, to se ale možná po protestech většiny výprav bude konat jinde. Závodníci si stěžují na údajně neregulérní podmínky na tekoucí vodě a už sepsali petici, v níž Mezinárodní kanoistickou federaci vyzvali k přesunutí šampionátu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty