Plavecký šampion Keller kvůli útoku na Kapitol nesmí do Washingtonu

15. ledna 2021 11:03 - Washington

Olympijský vítěz v plavání Klete Keller, kterého policie zadržela kvůli účasti při násilném protestu v Kapitolu, byl propuštěn z vazby. Soud mu ale nařídil, že se do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena musí vyhýbat Washingtonu. O případném dalším postihu bude ještě jednat.

 

Thomas Kienzle, ČTK/AP

Člena zlatých amerických štafet na 4x200 metrů volný způsob z Atén 2004 a Pekingu 2008 na fotografiích z místa incidentu identifikovalo nejméně dvanáct lidí. Příznivci současného prezidenta Donalda Trumpa v minulém týdnu vtrhli do Kapitolu. Dav několika stovek lidí se dostal přes bezpečnostní zábrany a po potyčkách s ochrankou a policií někteří pronikli až do zasedacích sálů. Nepokoje si vyžádaly pět mrtvých.

Keller, jenž protestoval v bundě amerického olympijského týmu, skončil kvůli tomu za mřížemi. Z vazby by propuštěn bez kauce, ale nesmí do 21. ledna navštívit Washington. Pak tam má povoleno přijet jen na schůzky s právníky a soudní jednání. Keller, který žije v Coloradu, musí také žádat o povolení návštěv svých dětí v Severní Karolíně.

Nepokojů v Kapitolu se zúčastnil dvojnásobný olympijský šampion Keller

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: