Kajakář Dostál i kanoista Fuksa postoupili na SP v Szegedu do finále kilometru

14. května 2021 18:51

Kajakář Josef Dostál i kanoista Martin Fuksa postoupili na Světovém poháru v Szegedu do finále závodu na 1000 metrů. Na olympijské distanci je v sobotním finálovém programu doplní Jakub Špicar a Filip Dvořák. Do finále na 500 metrů se kvalifikoval také deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová.

 

Ivana Roháčková

Dostál vyhrál jednu ze tří semifinálových rozjížděk. Medailista z velkých akcí na deblkajaku a čtyřkajaku Špicar skončil v téže jízdě třetí. Mezi české reprezentanty se vklínil jen mistr světa z roku 2018 Fernando Pimenta z Portugalska. Dostál pak usedl do deblu s Radkem Šloufem a v rozjížďce na kilometru obsadili druhé místo, takže pojedou semifinále. Přímý postup do finále, který vybojovali Němci, českým reprezentantům unikl o 1,77 sekundy.

Fuksa skončil ve svém semifinále těsně druhý za úřadujícím mistrem světa Isaquiasem Queirozem Dos Santosem z Brazílie. Z druhého místa v jiné jízdě postoupil Dvořák. S bratrem Petrem pak Fuksa absolvoval rozjížďku deblkanoí na kilometru, skončili druží o 1,56 sekundy za kubánskou posádkou a čeká je semifinále.

Olympionik Dostál boural s parťákem cestou na Světový pohár. Jak to dopadlo?

Poslední postupovou příčku do finále obsadil ženský deblkajak Sobíšková, Galádová, který skončil v semifinálové jízdě třetí.

V semifinále kajakářek na 1000 metrů marně usilovaly o finálovou účast dvě české závodnice. Elišku Betlachovou na čtvrtém místě dělilo od postupu 34 setin, Adéla Házová byla šestá.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.