Seemanová v plavecké lize ISL poprvé vyhrála

Neapol

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala první vítězství v mezinárodní lize ISL. V Neapoli vyhrála závod na 200 metrů volný způsob, v němž je úřadující mistryní Evropy. Česká závodnice zvítězila v čase 1:54,09 o čtyři desetiny sekundy před Američankou Erikou Brownovou.

Barbora Seemanová (archivní foto)

Jednadvacetiletá Seemanová navíc doplavala čtvrtá na kraulové stovce. Výkonem 52,61 zaostala o 1,17 sekundy za vítěznou Polkou Katarzynou Wasickovou. Ve svém třetím utkání v ISL se v pátek také podílela na třetím místě smíšené polohové štafety na 4x100 metrů.

Maďarskému týmu Iron pomohla v celkově sedmém utkání ligy k třetímu místu 33 body a byla nejúspěšnější ženskou členkou družstva. Vyhráli Cali Condors před Toronto Titans. Za týmem Iron skončili NY Breakers.