Živě

Znakařka Baumrtová zaplavala v Monte Carlu rekordní padesátku

9. června 2013 20:50 - Monte Carlo

Simona Baumrtová překonala na mítinku v Monte Carlu český rekord na 50 metrů znak. Zaplavala čas 28,47 sekundy a deset let staré maximum Ilony Hlaváčkové vylepšila o tři setiny. Někdejší evropská vládkyně tohoto způsobu Hlaváčková tak přišla i o poslední rekord, který držela.

 

Milan Malíček, Právo

Jednadvacetiletá Baumrtová zaplavala rekordní čas ve čtyřčlenném semifinále, přesto do finále nepostoupila. V unikátním vylučovacím systému monackého mítinku skončila na padesátce čtvrtá, v tradičním osmičlenném finále stovky zvítězila časem 1:00,59 sekundy.

Na mítinku v Portu vyhrála 50 i 100 metrů prsa Petra Chocová. Na kratší trati jí stačil k prvenství čas 32,34 sekundy, finále stovky vyhrála za 1:09,75. Své české rekordy ani v jednom případě šestadvacetiletá mistryně Evropy na 50 metrů v krátkém i dlouhém bazénu neohrozila.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.