Rubriky:

Vodní sporty

Synek na závěr sezóny poprvé prohrál, na exhibičním Chalupu Cupu

5. října 2013 16:51 - Jindřichův Hradec

Až v posledním závodě sezony si skifař Ondřej Synek připsal první porážku. Úřadující mistr světa z korejského Čchungdžu prohrál v 21. ročníku exhibičního Chalupa Cupu v Jindřichově Hradci s Milanem Dolečkem.

 

Milan Malíček, Právo

"Určitě jsem radši, že to přišlo tady a ne na mistrovství světa. Tohle je ale úplně jiná distance, já jsem navíc už před závodem říkal, že Milan je největší favorit. Je to větší spurtér, než jsem já," uvedl Synek ČTK a Českou televizi v cíli dvousetmetrového sprintu na jezeře Vajgar. "Tohle byla spíše sranda, takže jsem rád, že jsem byl i druhý," pousmál se.

Doleček byl rád, že získal skalp svého kamaráda, ale velkou vědu z toho nedělal. "Nikdo z nás to takhle moc nebere. Chtěl jsem vyhrát hlavně kvůli pětilitrovce rumu a nakonec ji Ondra dostal za druhé místo taky," smál se Doleček, kterého ze břehu podporovala řada přátel a známých. "Mám tady spoustu kamarádů. Jeden z nich tady má rybník a já mu jezdím pomáhat," vysvětloval.

Synek svedl s Dolečkem vyrovnaný souboj v rozjížďce i ve finále, ale v obou případech těsně vyhrál Doleček. "Ve finále jsem tři čtvrtiny trati vedl a řekl bych, že o dost, pak jsem se ale podíval a Milan byl vedle mě. A protože je cíl šikmý, vyhrál. Já už jsem byl rád, že jsem dojel," uvedl Synek, který od MS seděl v lodi jen třikrát při Primátorkách. Momentálně si totiž užívá volno. "Je to znát. Kdybych se na to připravil, tak to vypadá jinak. Je to ale závod pro srandu a jsme tady proto, abychom se pobavili," řekl stříbrný medailista z olympiády v Londýně.

Závod žen ovládla při neúčasti domácí veslařské jedničky Miroslavy Knapkové podle očekávání Lenka Antošová.

Exhibiční veslařský závod Chalupa Cup v Jindřichově Hradci:
Muži:
1. Doleček
2. Synek (oba Dukla Praha)
3. Lejko (SR)
4. Klíma (Třeboň)
5. Chalupa (Dukla)
Ženy:
1. L. Antošová
2. Kopecká
3. Bruncvíková
4. D. Čvančarová (všechny Slavia Praha)
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.