Mladé kanoistky na šampionátu ovládly hlídky a získaly tři medaile

Penrith

České kanoistky vyhrály v závěrečném dnu mistrovství světa ve vodním slalómu závody hlídek žen do 23 let i juniorek. V olympijském kanálu v Penrithu přidala Monika Jančová ve starší kategorii individuální stříbro, druhá skončila také juniorka Martina Satková před Annou Koblencovou.

Jedinou medaili v mužské kategorii získala hlídka juniorů za druhé místo. Václav Chaloupka, Tomáš Heger a Roman Matula se o titul připravili pěti doteky branek. O 2,96 sekundy prohráli se Slováky, kteří měli dva „šťouchy". V individuálních závodech kanoisté do finále nepostoupili.

Dvousekundová penalizace stála vítězství i Satkovou, jež podlehla bezchybně jedoucí Lucii Priouxové z Francie o 1,18 sekundy. Úspěšné obhájkyni stříbra Jančové by naopak ani čistá jízda nestačila na suverénní domácí favoritku Jessicu Foxovou. Australanka čistou jízdou porazila třikrát chybující českou reprezentantku o téměř 19 sekund a po triumfu na K1 získala na šampionátu double.

Satková s Koblencovou byly členkami obou vítězných družstev. V juniorském závodě spolu s Janou Matulkovou měly ale jen dva soupeře, Australanky ani Francouzky navíc neprojely všechny banky. V závodě žen s Jančovou měl český tým štěstí, že druhé Britky nasbíraly sedm doteků.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Penrithu (Austrálie):