Rubriky:

Vodní sporty

Phelps by se stal mistrem světa! Místo toho slaví triumf na domácím šampionátu

9. srpna 2015 11:32 - San Antonio

Na mistrovství světa v Kazani chybí, protože si odpykává disciplinární trest za loňské řízení v opilosti. Přesto americký plavec Michael Phelps září dál. Na národním šampionátu se blýskl druhým nejrychlejším časem historie v textilních plavkách na 100 metrů motýlek. Výkonem 50,45 sekundy porazil na dálku Jihoafričana Chada le Close, který získal v ruské metropoli titul mistra světa časem o 11 setin horším.

 

Soobum Im, Reuters

Skvělým časem odpověděl na výzvu Le Close, který po sobotním triumfu americkou hvězdu na tiskové konferenci hecoval. "Těším se příští rok do Ria a doufám, že (Phelps) bude v dobré formě. Protože já jsem, a když do vás jde Chad le Clos na poslední padesátce, je lepší být připravený," uvedl Jihoafričan.

Phelps předtím zastínil medailisty z MS i na trati 200 metrů motýlek, kterou v San Antoniu zaplaval za 1:52,94. V Kazani zvítězil Maďar László Cseh výkonem 1:53,48 před Le Closem. "Zaplaval výborný čas, ale při vší úctě, není to tak těžké, když si plavete po svém," řekl Le Clos. "V Riu to bude další skvělá bitva, těším se, že si to zas rozdáme jako v Londýně. Bude to jako Muhammad Ali proti Joeu Frazierovi," prohlásil.

Nejúspěšnější olympionik všech dob se nenechal zatáhnout do slovní přestřelky. "Viděl jsem, co říkal. Mohl bych toho namluvit spoustu, ale neudělám to. Nechám za sebe mluvit výkony, to je můj styl," řekl majitel 18 zlatých olympijských medailí, který po olympiádě v Londýně s plaváním skončil. Loni se však vrátil a chystá se v Riu rozšířit svou unikátní medailovou sbírku.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.