Rubriky:

Vodní sporty

Phelps se v Riu bude rvát o další tři individuální medaile

3. července 2016 10:36 - Omaha

Fenomenální americký plavec Michael Phelps bude mít šanci v Riu de Janeiro počtvrté vyhrát olympijský závod na 100 metrů motýlek. Na národní kvalifikaci v Omaze ovládl i tuto trať a na brazilských hrách se představí ve třech individuálních startech. Šanci rozšířit sbírku 18 zlatých a dohromady 22 olympijských medailí dostane i ve štafetě.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

"Jasně jsem řekl, že svůj poslední závod v USA nechci prohrát. Celou dobu jsem to měl v hlavě," prohlásil suverénně nejlepší olympionik všech dob poté, co stovku motýlek vyhrál za rovných 51 vteřin. "Slušný čas, ale na zlato budu muset předvést víc," dodal.

V Riu bude startovat pod pěti kruhy už popáté, pak podruhé a definitivně ukončí kariéru. Na domácí kvalifikaci v Omaze předtím vyhrál i 200 metrů polohový závod a motýlek.

I devatenáctiletá hvězdná kraulařka Katie Ledecká poplave v Riu tři individuální závody. Obhajovat zlato z Londýna bude na osmistovce, nominaci pak splnila i na poloviční trati a dvoustovce.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.