Rubriky:

Vodní sporty

Fuksa i čtyřkajak získali v testu před OH tituly na kilometru

22. července 2016 19:03 - Račice

Kanoista Martin Fuksa i čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba potvrdili roli favoritů a získali domácí tituly v rychlostní kanoistice na trati 1000 metrů. Víkendový šampionát v Račicích je pro olympijské posádky posledním soutěžním testem před startem v Riu de Janeiro. Mistrovské boje vynechávají jen deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák.

 

Český svaz kanoistiky

Fuksa zvítězil s více než pětisekundovým náskokem na Radka Miškovského a brousí si zuby na tituly i z pětistovky a sprinterské dvoustovky. "Táta má sedmdesát titulů, tak je potřeba ho dohnat. Teď jsem na šestadvaceti, snad tu získám ještě dva a dost let mě ještě čeká," uvedl na svazovém webu Fuksa.

Olympijský čtyřkajak nechal za sebou o necelých pět sekund posádku do 23 let Jakub Špicar, Lukáš Nepraš, Jakub Zavřel, Radek Šlouf. "Byl to ostrý trénink. Zvládli jsme jet naplno. Akorát v traťovém tempu se v lodi musíme ještě víc sjet," řekl Dostál. "Jízda to špatná nebyla. Splnili jsme asi největší úkol, že nás závod bolel. Jsme teď v nejtěžší fázi tréninku, je tam trochu únava," dodal Havel.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.