Rubriky:

Vodní sporty

Na pětistovce získali domácí tituly Fuksa i Dostál

23. července 2016 20:05 - Račice

Josef Dostál vyhrál na mistrovství republiky v rychlostní kanoistice v Račicích nejnabitější závod na 500 metrů kajakářů. V posledním soutěžním testu před olympijskými hrami v Riu porazil o necelé dvě vteřiny Daniela Havla, třetí byl Radek Šlouf. Další titul získal i jasný favorit mezi kanoisty Martin Fuksa.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Ve finále K1 závodila kompletní sestava bronzových olympijských medailistů ze čtyřkajaku a pětice medailistů ze závodů v kategorii do 23 let. "Byl to trénink, abychom si vyzkoušeli něco kratšího, rychlejšího. Forma zatím není špatná," uvedl pro svazový web Dostál.

Fuksa po pátečním kilometru vyhrál suverénně o pět vteřin i poloviční trať. "Jelo se mi pěkně, jak v rozjížďce, tak ve finále. V pátek jsem měl před kilometrem ještě trénink, dneska už ne. Jen mě mrzí, že nefoukalo do zad a nemohl jsem zlepšit čas. Jinak pohodička," řekl Fuksa, který je na neolympijské pětistovce úřadujícím mistrem světa.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.