Rubriky:

Vodní sporty

Chalupa se vrací domů na jih, Synek už mu gratuloval

26. září 2016 18:39 - Praha

V devatenácti letech odešel z rodného Jindřichova Hradce, závodil za pražskou Duklu, pak se usadil v Račicích. Ale touha vrátit se domů na jih Čech veslaře Václava Chalupu stále neopouštěla. Až projekt Olympijského parku na Lipně pětinásobnému vicemistrovi světa ukázal cestu, jak by svůj plán mohl realizovat.

 

Český svaz kanoistiky

Pět hodin denně trávil během olympiády s dětmi i dospělými na Lipenské přehradě. „To je super, škoda, že už tu za rok nebudete,“ slýchal. „Já myslím, že budu,“ usmíval se stříbrný medailista z her v Barceloně.

Lipno ho fascinuje

Ve 48 letech se rozhodl k zásadnímu životnímu kroku. Prodal dům v Račicích, mladšího syna odhlásil ze školy ve Štětí a s rodinou se přesunul na Lipno, kde zakládá veslařský klub. „Je to obrovský krok, ale jednou za čas se musí udělat. A mě Lipno vždycky fascinovalo, velká vodní plocha, k tomu hory,“ těší se na novou životní etapu.

Vydal se tak podobnou cestou jako jeho skifařský nástupce Ondřej Synek, který šéfuje oddílu v Brandýse nad Labem. „Už mi gratuloval, on má Lipno taky rád,“ líčí Chalupa.

Vedle své správcovské pozice v račickém areálu opustil i roli šéftrenéra veslařské reprezentace. „Je třeba někdo, kdo bude na lidi tvrdší,“ usmívá se. Novým hlavním trenérem by se měl stát britský expert Simon Cox. „Veslování potřebuje někoho nového, kdo nemá vazby na ostatní trenéry a zavede sem jinou kulturu, než tu byla doteď,“ tvrdí Chalupa.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty