Dvojkajak Blahová, Mrůzková byl třetí v SP v Duisburgu

DUISBURG

Kajakářky Jana Blahová s Michalou Strnadovou-Mrůzkovou vybojovaly třetí místo v závodě na 500 metrů na regatě Světového poháru v Duisburgu. Před českou posádkou dnes skončily jen reprezentantky velmocí - vítězné Maďarky Katalin Kovacsová s Natašou Janicsovou, jež jsou olympijskými vítězkami z Atén, a domácí Katrin Wagnerová-Augustinová s Fanny Fischerovou.

Martin Doktor obsadil na pětistovce sedmé místo a o dvě pozice si pohoršil oproti předchozímu startu v Poznani. Z vítězství se stejně jako v Polsku radoval trojnásobný olympijský vítěz Andreas Dittmer z Německa před ruským reprezentantem Alexandrem Opalevem.

V Duisburgu se příští rok uskuteční mistrovství světa.

Výsledky - 500 m (muži):
K1: 1. Van Koeverden (Niz.) 1:38,797
K2: 1. Rauhe, Wieskötter (Něm.) 1:30,247
K4: 1. Bělorusko (Pjatrušenka, Abalmasov, Turchyn, Machněv) 1:23,661
C1: 1. Dittmer (Něm.) 1:49,673, 2. Opalev (Rus.) 1:50,351, 3. Mirončič (Rum.) 1:50,385, ...7. Doktor (ČR) 1:52,379
C2: 1. Holtz, Nuck (Něm.) 1:42,023
C4: 1. Bělorusko (Kurjlandčik, Žukovskij, Aliaksander Bahdanovič, Andrej Bahdanovič) 1:35,621.
Výsledky - 500 m (ženy):
K1: 1. Paldaniusová (Švéd.) 1:52,497
K2: 1. Kovacsová, Janicsová (Maď.) 1:43,393, 2. Wagnerová-Augustinová, F. Fischerová (Něm.) 1:44,719, 3. Blahová, Mrůzková (ČR) 1:45,339
K4: 1. Německo (Leonhardtová, Hörmannová, Rugeová, Wassmuthová) 1:35,267.