Rubriky:

Vodní sporty

Zažil hrůzu. Žraločí čelisti mu cvakaly u zadku, ale už zase jako vítěz rozdává autogramy

20. března 2017 19:31 - Coolangatta

Vítězný návrat! Před časem unikl nástrahám žraločích zubů, na chvíli se surfováním skončil, ale je zpět, a to s velkou parádou. Mick Fanning zažívá v Austrálii triumf necelé dva roky poté, co vyvázl nezraněn z útoku zabijáka. Uvažuje o zisku dalšího světového titulu. Už čtvrtého.

Reuters

Australská Coolangatta byla dějištěm jeho velkolepého návratu k profesionálnímu surfování. Mistr světa z let 2007, 2009 a 2013 vše pečlivě zvažoval.

Neustále jej přitom pronásledují otázky na incident z července 2015, kdy žraločí čelisti secvakávaly nepříjemně blízko jeho zadku.

Zuby přitom nezahlédl, jen ploutev, ale dostatečně pocítil, že mu jde o krk. "Už jsem čekal, jak mě hryzne, když jsem plaval. Byl jsem pak strašně šťastný," vrací se pětatřicetiletý Australan  k hrůzným momentům.

V zoufalství žraloka kopem zasáhl zřejmě do hřbetu, pomohlo mu i prkno. Vyvázl bez škrábnutí. Šok zažilo publikum, které vše mohlo velmi dobře sledovat v přímém přenosu.

Sezónu pak ještě surfař dokončil, loni ale závodil jen výjmimečně. Teď se do vln vrhá znovu naplno. Třeba se tak vystavuje i další možnosti útoku. "Chci do toho jít na celý rok," potvrzuje a coby vítěz už zase rozdává autogramy.

vap, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.