Rubriky:

Vodní sporty

Kajakář Prskavec bere na ME bronz, kanoistka Fišerová stříbro, medaile přibývají i dál

3. června 2017 12:16 - Tacen
(Aktualizováno: 3. června 2017 17:24)

Kajakář Jiří Prskavec na čtvrtý titul mistra Evropy nedosáhl, na šampionátu v Tacenu získal bronz. Českého vodního slalomáře předčili dva Poláci: vítězný Mateusz Polaczyk a stříbrný Dariusz Popiela. Od úspěšné obhajoby Prskavce dělilo 97 setin sekundy. Vít Přindiš obsadil páté místo. Kanoistka Tereza Fišerová získala na evropském šampionátu ve vodním slalomu stříbro. Na vítěznou Britku Kimberley Woodsovou ztratila 2,59 sekundy. Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler pak vybojovali bronz a přinesli výpravě vodních slalomářů třetí individuální medaili.

 

Adam Svoboda/kanoe.cz

Prskavce předčili dva Poláci: vítězný Mateusz Polaczyk a stříbrný Dariusz Popiela. Od úspěšné obhajoby dělilo českého kajakáře 97 setin sekundy.

Čtyřiadvacetiletý Prskavec bral evropské zlato třikrát za posledních pět let. Jeho nástupce na trůnu Polaczyk je prvním polským vítězem v kategorii K1 v historii.

Po třetím místě na loňské olympiádě v Riu de Janeiro získal Prskavec další bronzovou medaili a má pátý individuální cenný kov z ME. V úvodu trati ale chyboval, když chtěl pasáž mezi druhou a pátou brankou projet rychleji než v semifinále.

Po dojetí do cíle byl průběžně druhý. Na startu v tu chvíli bylo ještě dalších sedm kajakářů, ale před Prskavce se dostal jen Polaczyk. Stupně vítězů český závodník uhájil o šest setin sekundy před Němcem Sebastianem Schubertem.

Smolaři z Ria dosáhli na bronz

Kanoistka Fišerová po třetím místě na loňském juniorském mistrovství Evropy dosáhla na pódium i mezi seniorkami. Po vítězství v semifinále hned ve druhé brance finálové jízdy ztratila několik sekund, když se do ní vracela.

Tím z ní spadla nervozita a nakonec nestačila jen na Britku Kimberley Woodsovou, která k triumfu z roku 2015 přidala další evropský titul.

První velkou medaili mezi seniory získali pětadvacetiletý Kašpar a o rok mladší Šindler. Smutné hrdiny olympijského závodu v Riu, kde je chyba a převrhnutí v samém závěru připravila o zlato, předstihli vítězní Francouzi Pierre Picco, Hugo Biso a bratři Andrzej a Filip Brzeziňští z Polska. Na vítěze ztratili čeští reprezentanti 98 setin sekundy.

V dopoledním semifinále vypadli třetí člen páteční zlaté kajakářské hlídky Ondřej Tunka i kanoistka Monika Jančová. Neuspěly ani zbývající dvě deblkanoe. Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm i Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň chybovali a obsadili dvanáctou respektive patnáctou příčku.

ME ve vodním slalomu v Tacenu (Slovinsko)
Muži
K1
1. M. Polaczyk 83,06 (0 trest. sekund)
2. Popiela (oba Pol.) -0,57 (0)
3. Prskavec -0,97 (0)
...5. Přindiš -1,53 (0)
v semifinále 16. Tunka (všichni ČR).
C2
1. Picco, Biso (Fr.) 98,22 (0)
2. A. Brzeziňski, F. Brzeziňski (Pol.) -0,87 (0)
3. Kašpar, Šindler -0,98 (0)
...v semifinále 12. Karlovský, J. Jáně
15. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).
Ženy
C1
1. Woodsová (Brit.) 110,31 (2)
2. Fišerová (ČR) -2,59 (0)
3. Weratschnigová (Rak.) -5,88 (4)
...v semifinále
11. Jančová (ČR).
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty