Baumrtová vyhrála na mítinku v Římě znakařskou stovku

Řím

Simona Baumrtová vyhrála na plaveckém mítinku v Římě znakařskou stovku. Den poté, co dvakrát vylepšila český rekord na poloviční trati a skončila třetí, porazila časem 1:00,21 druhou Madison Wilsonovou z Austrálie o 13 setin sekundy. Jan Micka dohmátl na nejdelší kraulařské trati druhý.

Plavkyně Simona Baumrtová.

Baumrtová dopoledne vyhrála rozplavby časem o čtyři setiny horším. Vítězka páteční padesátky Holly Barrattová z Austrálie se kvalifikovala jen do finále B, které pak vyhrála nejrychlejším výkonem dne 59,89.

Micka na patnáctistovce zaplaval čas 15:01,42 a prohrál jen s domácím Gregoriem Paltrinierim. Olympijský vítěz a evropský rekordman, který je v Itálii Mickovým tréninkovým partnerem, jasně zvítězil za 14:49,06.

Martina Moravčíková doplavala v závodu na 50 metrů prsa na pátém místě.