Rubriky:

Vodní sporty

Smělý plán Závadové. Zpátky do Austrálie, směr Tokio

11. července 2017 20:40 - Praha

Po třech měsících přípravy v Austrálii vyrazí Barbora Závadová na plavecké MS v Budapešti za obhajobou 5. místa na dlouhé polohovce z posledního MS v Kazani. Naplní očekávání po misi u protinožců? „Neberu to jako závazek, dala jsem si dlouhodobější cíle," říká čtyřiadvacetiletá závodnice.

Sport.cz

Postup do finále je pro všechny české plavce na nadcházejícím šampionátu vysněnou, hodně vysoko postavenou metou. „Samozřejmě bych do osmičky chtěla. A po roce, který pro mě byl nahoru dolů, jsem strašně zvědavá. Časy ukazují, že jsem na tom relativně dobře. I když ale finále nevyjde a bude slušný výkon, tak budu spokojená," přemítala Závadová na začátku závěrečného soustředění, které mají reprezentanti naplánované v pražském Podolí do příští středy.

Všechno důležité za tři roky

Pro „Australanku" v českém týmu je MS v Budapešti první akcí na nové cestě, na jejímž konci stojí olympijské Tokio 2020. „Vztahuji všechno směrem k příští olympiádě. Když se to letos nepovede, nic se nestane. Všechno důležité bude za tři roky. A to je hodně dlouhá doba. Podle mě je jedna z chyb českého plavání, že se na výkonnost dívá dost krátkodobě. Pro mě byla Austrálie můstek k velkým změnám. I proto bych se tam ráda vrátila," poodhaluje Závadová vysněný plán.

Podle něj by k protinožcům chtěla odjet znovu na podzim a absolvovat tam prakticky celý olympijský cyklus. „Samozřejmě je problém s vízy, ale kdyby to všechno vyšlo a našla bych odpovídající tréninkovou skupinu, tak bych tam chtěla zůstat. Pokud člověk nechce být ve skupině jen na návštěvě, tak tam potřebuje být déle," má jasno.

Příště i limit na krátkou polohovku!

Jediné, co Závadovou mrzí, že před MS nezvládla zaplavat limit na krátkou polohovku, kterou u Dunaje poplave znakařka Simona Baumrtová. „V Austrálii to už nešlo. Jak tam mají všechno obráceně, tak skončila sezóna a přišlo období závodů v krátkém bazénu. Naštvaná ale můžu být jen sama na sebe. A motivuje mě to k tomu, aby se to příště neopakovalo," dodala.

V Budapešti se tak kromě polohového závodu na 400 metrů představí ještě na tratích 200 metrů motýlek a kraulařské čtyřstovce. „Na tu se těším. Je to vzdálenost, ke které tréninky hodně směřovaly," uzavřela Závadová.

Největší nadějí Navrátil
Devatenáctičlenná výprava bude reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím 17. mistrovství světa v plavání, které odstartuje tento pátek v maďarské Budapešti. Nejširší zastoupení mají bazénoví plavci, největší naděje ale vedení reprezentace vkládá do jediného zástupce v extrémních skocích do vody Michala Navrátila.
Dechberoucí disciplína plná krkolomných figur při třísekundovém pádu z 27metrové věže je v programu šampionátu až v úplném závěru, jako první půjdou do akce v sobotu dálkoví plavci. „Michal Navrátil se umisťuje dobře ve Světové sérii a je jednoznačně největší českou nadějí. Bazénoví plavci na posledních šampionátech dosáhli na finále a doufáme, že to zopakují. V dálkovém i synchronizovaném plavání přebírají štafetu mladší a jejich perspektiva je hlavně směrem k LOH v Tokiu,“ podotkl k nominaci šéftrenér Vlastimír Perna.
Česká nominace na MS v plaveckých sportech, Budapešť (14.-30.7.2017)
Plavání: Simona BAUMRTOVÁ, Martina ELHENICKÁ, Anna KOLÁŘOVÁ, Petra CHOCOVÁ, Martina MORAVČÍKOVÁ, Lucie SVĚCENÁ, Barbora ZÁVADOVÁ, Roman DMYTRIJEV, Tomáš HAVRÁNEK, Pavel JANEČEK, Jan MICKA, Jan ŠEFL
Dálkové plavání: Alena BENEŠOVÁ, Lenka ŠTĚRBOVÁ, Vít INGEDULD, Matěj KOZUBEK
Synchronizované plavání: Alžběta DUFKOVÁ, Sabina LANGEROVÁ
Extrémní skoky do vody: Michal NAVRÁTIL
Pavel Novotný, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty