Rubriky:

Vodní sporty

Dřina v oceánu. Přes 5000 kilometrů musí zvládnout bez motoru. Mají jen vesla

17. prosince 2017 12:21 - Praha

Výzva jen pro hodně odvážné. Ve čtvrtek odstartoval Talisker Whiskey Atlantic Challenge, závod přes Atlantický oceán, který je označován za nejtěžší veslařskou zkoušku na světě. Třicet týmů vyrazilo z Kanárských ostrovů, cílem je ostrov Antigua. Zdolat oceán a 3000 námořních mil mohou posádky jen za pomocí vesel.

Reuters

Každoročního závodu, který je dlouhý více než 3000 námořních mil, což je 5 556 kilometrů, se zúčastní celkem 30 týmů. Lodě jsou sedm metrů dlouhé a široké jen dva metry. K tomu mají minimální ochranu, tou je kabina, která slouží jako útočiště proti případným bouřím a slunci.

Všechny lodě jsou vybaveny na startu a během závodu nemohou využít žádnou pomoc k opravě, ani požádat o jídlo. Boj se spánkem, fyzický a psychický extrém. V tomhle měření sil s přírodou jste jen vy a kolem samá voda. Nikdo vám nepomůže.

Tohle je více než závod, tohle je epické dobrodružství. Vítězové z roku 2016 byli nepřetržitě pod adrenalinem 37 dnů! „Jsme v přístavu, tohle se nedá slovy popsat," okomentovala cestu posádka z Británie.

Závod v minulém roce

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty