Rubriky:

Vodní sporty

Nemocný plavec Micka může přijít o mistrovství Evropy

21. května 2018 11:05 - Praha

Nejlepší český plavec Jan Micka kvůli nemoci může přijít o mistrovství Evropy v srpnu v Glasgow. Ze zdravotních důvodů totiž vynechá jedinou kvalifikaci na šampionát, kterou bude od pátku do neděle Český pohár v Pardubicích. Třiadvacetiletý národní rekordman na tratích 1500 i 800 metrů volný způsob nicméně věří v náhradní termín.

 

ČSPS/Martin Sidorják

Mistrovství Evropy ve Skotsku bude pro plavce vrcholem sezóny. Micka však má velký tréninkový výpadek a až po pardubických závodech dobere antibiotika.

"Poslední zhruba měsíc jsem pořádně netrénoval, dá se říct, že spíš vůbec. Byl jsem věčně nemocný, měl jsem týden vysoké horečky," řekl Radiožurnálu kraulař USK Praha, který na minulém mistrovství Evropy 2016 v Londýně skončil čtvrtý na osmistovce a pátý na patnáctistovce.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.