Letecky do Turína dorazí jen část výpravy

28. ledna 2006 17:15 - PRAHA

Jen necelá polovina českých olympioniků volí leteckou cestu do Turína, řada sportovců tam přijede auty. Největší dopravní dobrodružství zažijí asi hokejisté, kteří do dějiště ZOH dorazí po skupinkách, a to doslova na poslední chvíli.

 

Event Concept

Někteří členové výpravy jsou už ale nyní v Itálii. Nedaleko běžeckých tratí v Pragelatu celý týden trénuje lyžařka Neumannová, závěrečnou přípravu v Madonně di Campiglio absolvují boulařky sestry Sudovy a ženská biatlonová reprezentace se připravuje v Anterselvě, takže do své olympijské vesnice v Bardonechii se pak všechny jen přesunou 6. února minibusem.

Už příští sobotu přijedou autem do dějiště her ze soustředění v Courchevelu sdruženáři, ve stejný den čekají v Turínu i auto se sáňkaři. "Po vlastní ose dorazí také běžecká část olympijské sestavy, stejně tak se dostane do Sestriere i většina z alpských lyžařů. Letí jen 7. února Zakouřil a o čtyři dny později Hrstková," prozrazuje Ivana Tomisová, zajišťující v české olympijské misi transport výpravy. Slalomářka Kurfüstová, jež dorazí teprve 18. února, se v Turíně objeví jako poslední z 83 českých olympioniků.

Leteckou přepravu z Prahy přes Řím volí bobisté, kteří společně s rychlobruslařkou na krátké dráze Novotnou přistanou v Turíně 9. února. "O den dříve tam z paluby vystoupí skokani na lyžích v čele s Jandou. Letenku na stejný den se podařilo zajistit i Sedlákovi, náhradníkovi za maroda Hájka," líčí Tomisová. Už 7. 2. letí do Turína krasobruslař Verner a rychlobruslařka Sáblíková, jež se z přípravného kempu v italském Collalbu ještě vrací na skok domů.

Všechny lety jsou s přestupem v Římě

Také obhájce zlata, akrobat Valenta volí k dopravě letadlo, ale cestuje až tři dny po zahájení her. "Dokonce až 14. února přiletí snowboardistka Elsterová, také její mužští kolegové Novotný s Černíkem cestují již 6. února. Všechny lety z Prahy do Turína jsou s přestupem v Římě, bylo to výhodnější než s transferem z Milána," tvrdí Tomisová. Rovněž 6. 2. se do Turína přesune autem z Obertilliachu i mužská část biatlonového týmu.

Nejsložitější cestování do Turína mají hokejisté. Příští neděli vyráží z Prahy jako předvoj maséři Bílek s Vlašicem. Pár hodin před zahájením her přiletí trenér Alois Hadamczik s manažerem Zbyňkem Kusým, až dva dny po nich dorazí do Turína jediný hráč z extraligy Hnilička. "Mužstvo budeme doslova lepit na místě," prozrazuje kouč a připomíná, že teprve 13. února se objeví hráči z NHL.

Letadla ze zámoří však přistanou v Miláně a do dějiště her budou hráči převezeni auty. "Dost dlouho a pracně jsme hledali způsob, jako hráče co nejrychleji a nejpohodlněji do Turína dostat," přiznává Kusý s tím, že mezi prvními se tam objeví Hašek s Jágrem, naopak Špaček, Hemský či Kuba přijedou do Turína až 14. 2. odpoledne, jen pár hodin před úvodním zápasem s Německem.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..