Živě

Jeho mise byla úspěšná, přiznává Král. Zůstane tedy Říha u nároďáku? Už je jasno!

23. března 2020 14:46 - Praha

Ta otázka se přímo nabízí. Nezasloužil by si Miloš Říha prodloužit svůj mandát na postu hlavního trenéra hokejové reprezentace o jeden rok, když kvůli pandemii koronaviru bylo letošní mistrovsví světa ve Švýcarsku zrušeno a vrcholu sezony se tak jednašedesátiletý kouč nedočká?

 

Vlastimil Vacek, Právo

Už s předstihem tuzemská hokejová generalita oznamovala, že Říhovi po vypršení dvouleté smlouvy u nároďáku nový kontrakt nabídnut nebude a funkci po něm převezme Filip Pešán, současný šéftrenér Českého hokeje.

A na tom se ani po aktuálních událostech ve světě nic měnit nebude. Jedenáctičlenný výkonný výbor Českého hokeje, jehož součástí je i prezident svazu Tomáš Král, se takovou variantou zabývat nebude.

Hokejový nároďák povede od příští sezony Filip Pešán.

Vlastimil Vacek, Právo

„I nadále platí, že Miloši Říhovi vyprší po sezoně dvouletá smlouva a reprezentaci převezme Filip Pešán. Na tom se nic nezměnilo," odpověděl Král redakci Sport.cz prostřednictvím e-mailu na zaslané otázky.

Smutný Říhův závěr u nároďáku: Jsem obrovsky zklamaný a nevím, jestli neukončím kariéru

Přitom fanoušci by si setrvání kouče, jenž na loňském MS v Bratislavě dovedl mužstvo do semifinále a v této sezoně s ním po třech turnajích vedl tabulku Euro Hockey Tour, přáli.

Vyplývá to i z ankety uveřejněné na Sport.cz. 96,5 procent z téměř 25 tisíc hlasujících (údaje platné k pondělnímu poledni) míní, že Miloš Říha by měl u hokejové reprezentace pokračovat i v nadcházející sezoně.

Generální manažer hokejové reprezentace Petr Nedvěd (vlevo), předseda hokejového svazu Tomáš Král a trenér reprezentace Miloš Říha na předloňském snímku, když byl Říha jmenován do funkce.

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem rád, že se jeho působení setkalo s takovou odezvou. Musíme se ovšem řídit řády a podle nich má rozhodující slovo jedenáct členů výkonného výboru, napsal Král a ocenil Říhovu práci u národního mužstva.

„Jako každý nováček na reprezentační střídačce si chvíli zvykal na rozdíly mezi prací v klubu a u národního mužstva. Celkově byla jeho mise úspěšná, ať už jde o mistrovství světa na Slovensku nebo o letošní ročník Euro Hocky Tour. A jsem přesvědčen, že i do Švýcarska bychom odjížděli s velkými ambicemi," uzavírá svazový šéf.

Jan Škvor, Sport.cz

Měl by Miloš Říha pokračovat u hokejové reprezentace?


Časová osa: Sport+

Filtr článků - Sport+


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.