Rubriky:

Sázení

Jihlava se může vyšvihnout na čelo tabulky

31. října 2008 12:23

Druhá česká fotbalová liga může mít po dnešku nového lídra. Stane se jim mužstvo Jihlavy, porazí-li dnes na domácím hřišti Sokolov. I Severočeši však mají o motivaci pro předehrávku 14. kola postaráno, jelikož se mohou výrazně přiblížit čelu tabulky.

Už třetí sezonu v řadě brázdí Jihlava pouze druholigové vody, i když se každý rok pokouší vrátit zpět mezi elitu. Letos tomu není jinak a prozatím nastavený cíl klubu z Vysočiny vychází. Během devíti kol totiž svěřenci trenéra Karola Marka prohráli jen dvakrát a celkem vybojovali 25 bodů, což je momentálně staví na třetí příčku v tabulce. Na vedoucí duo Čáslav - Bohemians navíc ztrácí jen po bodu a je tedy jisté, že dnešní případné vítězství se Sokolovem posune Jihlavské nejméně do neděle na čelo tabulky.

„V pátek určitě opět půjde o kvalitní a atraktivní duel dvou týmů z horních pater tabulky. Tým trenéra Martina Haška nezapře rukopis pražské Sparty z úspěšných dob kouče Hřebíka. Je velmi kompaktní, bojovný a výborně organizovaný. Těží z kvalitně rozehrávaných standardek a rychlých brejků tažených zejména Vaněčkem. Absence střelce Jirouše je pro Sokolov určitě nepříjemná, ovšem Salák či Duchnič jsou velmi kvalitní útočníci, kteří ho určitě budou chtít nahradit,“řekl k zápasu jihlavský kouč Marko, který bude postrádat vykartovaného obránce Vepřeka.

Sokolov už loni sehrál několik vynikajících zápasů a letos na ně jen navazuje. Svěřenci Martina Haška jsou střelecky vůbec nejproduktivnějším týmem soutěže, díky čemuž se drží na dostřel postupovým příčkám. „Jihlava hraje podobným stylem jako my, je podobně organizovaná, má osobnost v týmu na pozici středního obránce, mají rychlé krajní záložníky a střelce v útoku. Také krajní obránci umí podpořit útok, charakteristikou je nám toto mužstvo tedy velmi podobné jen s tím rozdílem, že my jsme spolu v tomto složení od léta, kdežto Jihlava takto hraje dél,“ srovnal obě mužstva bývalý výborný fotbalista a nynější trenér Sokolova Martin Hašek, jenž se musí dnes obejít bez disciplinárně potrestaného Martina Jirouše.

Dnešní souboj se podle bookmakerů odehraje v režii domácích, na které experti společnosti bwin vypsali kurs 1.85. Myslíte-li si však, že Sokolov dnes potvrdí své dobré výsledky a odveze si bod za remízu, pak si vsaďte právě na ni - kurs je 3.25. Vítězství hostů ocenili bookmakeři stejné společnosti pěkným kursem 3.80.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení