Kvitová se v New Yorku utká s Garbinovou

V prvním kole US Open česká tenistka Petra Kvitová překvapila nasazenou Rusku Klejbanovovou, ve druhém kole ji pak čeká příjemnější soupeřka –Tathiana Garbinová. Dvaatřicetiletá Italka si poradila s domácí Cecilovou, která startovala na divokou kartu.

Česká tenistka Petra Kvitová

Devatenáctiletá Kvitová letos vyhrála turnaj v Hobartu, kde ve finále porazila krajanku Benešovou. V Indian Wells postoupila do třetího kola, pak ji začal trápit pravý kotník. Po jeho vyléčení postoupila třikrát do druhého kola, v Cincinnati a Torontu neprošla kvalifikací.

Rodačka z Mestre Garbinová je v žebříčku 58., letos odstartovala sezónu postupem do čtvrfinále v Brisbane. Po zdravotních potížích se probojovala do třetího kola Roland Garros, ve Wimbledonu skončila o kolo dříve.

Obě tenistky se v kariéře ještě neutkaly. Vítězka námi vybraného zápasu se v dalším kole utká s lepší z dvojice Safinová (1-Rusko) – Barroisová (Něm.).

Na vítězství Kvitové si můžete vsadit v kursu 1,53, na výhru Garbinové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,19.