Po vyřazení jedničky Kvitovou čeká Wickmayerová

Soubojem teenagerek bude pondělní duel Petry Kvitové s belgickou tenistkou Yaninou Wickmayerovou. Česká reprezentantka zdolala světovou jedničku Safinovou a v její horní části pavouka už všechny nasazené soupeřky vypadly. Má tak šanci postoupit třeba až do finále.

Radostné gesto Petry Kvitové během zápasu 3. kola US Open proti Rusce Safinové

Rodačka z Lieru Wickmayerová letos vyhrála premiérový titul na okruhu WTA v Estorilu, v Birminghamu postoupila do čtvrtfinále. Vydařený červen potvrdila postupem do finále v Hertogenboschi.

Devatenáctiletá Kvitová letos vyhrála turnaj v Hobartu, kde ve finále porazila krajanku Benešovou. V Indian Wells postoupila do třetího kola, pak ji začal trápit pravý kotník. Po jeho vyléčení postoupila třikrát do druhého kola, v Cincinnati a Torontu neprošla kvalifikací.

Obě tenistky se v kariéře utkaly dvakrát, každá zvítězila jednou. Loni v Monzonu Kvitová, letos v Estorilu Wickmayerová.

Na vítězství Wickmayerové si můžete vsadit v kursu 1,79, na výhru Kvitové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,82.