Podceňovaná Kvitová hodlá na Australian Open zaskočit světovou jedničku

Malé šance na postup dávají odborníci i bookmakeři Tipsportu Petře Kvitové. Českou tenistku ve druhém kole Australian Open čeká světová jednička Serena Williamsová. Američanka v prvním kole smázla Polku Urszulu Radwaňskou, jíž povolila jen tři hry.

Petra Kvitová

Serena Williamsová v minulé sezóně Australian Open vyhrála, přidala triumf ve Wimbledonu. V žebříčku WTA je na první příčce, před druhou Ruskou Safinovou má náskok 1595 bodů. Před úvodním grandslamem sezóny prohrála ve finále v Sydney s Ruskou Dementěvovou.

Devatenáctiletá Kvitová se naposledy neprokousala z kvalifikace do turnaje v Hobartu, který před rokem vyhrála. Pro zdravotní potíže se předtím musela odhlásit z podniku v Aucklandu. V prvním kole si 77. hráčka žebříčku WTA poradila s pětatřicetiletou veteránkou Craybasovou z USA.

Obě tenistky se v kariéře ještě neutkaly. Vítězka námi vybraného zápasu ve 3. kole narazí na lepší z dvojice Petkovičová (Německo) - Suarez-Navarrová (32-Španělsko).

Na vítězství Sereny Williamsové si můžete vsadit v kursu 1,1, na výhru Kvitové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 4,95.