Rubriky:

Tenis

Plíškovou povede již jen Martínezová! Česká tenistka přišla o trenérku, Stubbsová končí

2. května 2019 18:44 - Praha

Tenistku Karolínu Plíškovou bude trénovat už pouze Conchita Martínezová. Španělská wimbledonská vítězka z roku 1994 se dosud na přípravě české dvojky podílela společně s Australankou Rennae Stubbsovou, ta v realizačním týmu sedmadvacetileté bývalé světové jedničky skončila.

 

Profimedia.cz

Plíšková se domluvila s Martínezovou na spolupráci na plný úvazek už po únorovém turnaji v Dubaji. "S Conchitou jsme se postupně poznávaly od loňského US Open a s její prací jsem natolik spokojená, že jsem usilovala o spolupráci na plný úvazek. Jsem ráda, že se to podařilo," uvedla Plíšková na svém webu.

"Ta jednání byla jednoduchá, protože práce s Karolínou Conchitu naplňuje a vidí v ní velký potenciál," doplnil manažer české tenistky Michal Hrdlička.

Spolupráce začala na US Open

Martínezová začala s Plíškovou spolupracovat na loňském US Open, kdy se přidala k někdejší špičkové deblistce Stubbsové, jež vedla českou hráčku od loňského srpna po Tomáši Krupovi.

Španělská pětinásobná vítězka Fed Cupu působí jako trenérka od skončení hráčské kariéry v roce 2006. Spolu s ní tvoří realizační tým aktuálně páté tenistky světového žebříčku kondiční trenér Azuz Simčič, fyzioterapeut Salvador Guzman a mentální kouč Marian Jelínek.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis