Živě

Federer bude po Madridu hrát i na antukovém turnaji v Římě

11. května 2019 16:25 - Řím

Švýcarský tenista Roger Federer zařadí do svého letošního programu i turnaj v Římě. Dvacetinásobný grandslamový šampion, který se v této sezoně vrátil na antuku po tříleté pauze, svůj start potvrdil den po třísetové prohře s Dominicem Thiemem ve čtvrtfinále v Madridu.

 

Bernat Armangue, ČTK/AP

"Právě jsem domluvil se svým týmem a jsem rád, že vám mohu oznámit, že se vracím do Říma a budu v Itálii hrát. Už se nemůžu dočkat, je to vzrušující. Už je to hodně dlouho," řekl Federer ve videovzkazu na instagramu.

Sedmatřicetiletý Švýcar, jenž v posledních sezonách antukovou část vynechával a šetřil síly na trávu, startoval v Římě naposledy v roce 2016, kdy vypadl ve 3. kole. V italské metropoli si předtím čtyřikrát zahrál finále, titul ale nikdy nezískal.

Letošní ročník rozehraje po volném losu na úvod ve druhém kole s vítězem duelu mezi Joaem Sousou z Portugalska a Američanem Francesem Tiafoem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.