Rubriky:

Tenis

Živě

Přetahování zadaných trenérů během sezony je trošku neetické, stěžuje si česká tenistka. Koučuje ji otec

28. května 2019 22:31 - Paříž

Pod vedením svého otce Dmitrije kráčí nyní sezonou česká tenistka Kateřina Siniaková a s hledáním nového kouče po rozchodu s Iainem Hughesem nespěchá. Britský kouč přijal nabídku osmnáctileté Rusky Anastasie Potapovové a před turnajem v Madridu spolupráci s fedcupovou reprezentantkou ukončil.

 

Ondřej Deml, ČTK

Koučův odchod nezavinily letošní rozpačité výsledky Siniakové ve dvouhře. "Pro mě to bylo trošku nečekané a přišel s tím za mnou on. Asi dostal lepší nabídku, takže to pro mě bylo docela překvapivé. Nebylo to ani zdaleka z těch výsledků," řekla dnes Siniaková českým novinářům po postupu do druhého kola Roland Garros.

Přetahování zadaných trenérů během sezony není na okruhu obvyklé. "Myslím si, že je trošku neetické, když ti hráči nabízejí spolupráci někomu, kdo je zadaný. Nemělo by se to dít. Ale stalo se," komentovala to deblová světová jednička.

Nečekanou situaci vyřešila v rodině. "Taťka mi pomáhá, je vždycky na mojí straně. Jsem ráda, že se na něj můžu spolehnout. Jedeme spolu, nespěchám na to, najít si jiného trenéra," pochvalovala si.

S otcem oddělují tenisovou a rodinnou stránku života. "Možná i proto nám to tak dlouho vydrželo. Na turnajích a při trénincích tenis řešíme, doma ne," uvedla Siniaková.

Pod otcovým vedením absolvovala i generálku na French Open v Norimberku, kde postoupila do semifinále. Zvýšila si tak sebevědomí před druhým grandslamem sezony. "Tam jsem uhrála konečně i tři zápasy v řadě a nahrála jsem něco. Každý zápas je těžký a myslím si, že herně je to teďka dobrý, tak snad se to bude ještě zlepšovat," řekla.

Pokusí se formu prodat ve druhém kole proti Řekyni Marii Sakkariové.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.