Živě

Podle Cashe může Ósakaová v budoucnu předčit i Williamsovou

31. května 2019 18:38 - Paříž

Wimbledonského vítěze Pata Cashe uchvátily výkony světové tenisové jedničky Naomi Ósakaové. Podle slavného Australana má talentovaná Japonka na to, aby předčila i třiadvacetinásobnou grandslamovou šampionku Serenu Williamsovou. V sobotu bude soupeřkou Ósakaové ve třetím kole Roland Garros Kateřina Siniaková.

Video již není dostupné

sntv

Ósakaová se v Paříži může stát první tenistkou, která vyhraje své první tři grandslamové tituly v řadě. "Pro mne je tou nejpůsobivější hráčkou od dob Sereny Williamsové," řekl Cash.

Loňská sezona byla pro jednadvacetiletou Japonku průlomová, když ve finále US Open zdolala Williamsovou a nečekaně vyhrála první grandslam. O pět měsíců později navázala dalším triumfem na Australian Open, kde ve finále porazila Petru Kvitovou. "Má schopnost hrát jako Serena Williamsová. Předpoklady v pohybu, úderech i fyzické kondici tam bezesporu jsou," prohlásil Cash.

U japonské tenistky ocenil hlavně její schopnost hrát v klidu i vyhrocené zápasy. "Určitě musela mít nějaké obavy, ale nevypadalo to tak. Za nic bych ji neodepsal," dodal uznale Cash poté, co Ósakaová na Roland Garros otočila už zdánlivě ztracený zápas druhého kola s Viktorií Azarenkovou.

Vyhrát tři po sobě jdoucí grandslamové turnaje se naposledy podařilo Williamsové v roce 2015.

ČTK

Časová osa: Tenis

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.