Živě

Fognini si poprvé zahraje po boku hvězd Laver Cup

14. června 2019 17:41 - Ženeva

Italský tenista Fabio Fognini si letos poprvé zahraje po boku hvězd Laver Cup. Kapitán evropského výběru Björn Borg aktuální světovou desítku nominoval společně se Španělem Rafaelem Nadalem, Švýcarem Rogerem Federerem, Rakušanem Dominicem Thiemem a Němcem Alexanderem Zverevem.

 

Třetí ročník Laver Cupu se po premiéře v Praze v roce 2017 a loňském Chicagu odehraje v září v Ženevě. Exhibiční souboj mezi tenisty Evropy a zbytku světa bude mít letos poprvé plnou podporu ATP Tour.

Oba dosavadní ročníky vyhrál výběr Evropy, v němž byli pokaždé jeden ze zakladatelů soutěže Federer a také Zverev. Nadal a Thiem se vracejí po roční pauze. V týmu pro Ženevu ještě zbývá jedno volné místo.

Kapitán výběru světa John McEnroe by měl oznámit první jména v příštích týdnech.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.