Živě

Zázračný úder! Diváci bouřili, i soupeř uznale zatleskal

17. června 2019 21:26 - Halle/Praha

S travnatým turnajem v Halle s dotací přes dva miliony eur se sice rozloučil hned v úvodním kole, přesto se zapsal do povědomí fanoušků jedinečným okamžikem. Francouzský tenisový šoumen Gaël Monfils vytáhl ve druhém setu utkání 1. kola dvouhry s krajanem Pierrem-Huguesem Herbertem nádherný bekhendový úder, po němž mu uznale zatleskal i nakonec vítězný soupeř.

Video již není dostupné

sntv

Za stavu 6:7 a 1:2 ve druhé sadě vyšel Herbertovi lob a k základní čáře spěchající Monfils se ocitl ve složité situaci. Ale jen zdánlivě. Zády k soupeři na poslední chvíli jen jako by ledabyle máchl raketou a aniž by se podíval poslal míček k úžasu všech přítomných křížem přesně k čáře. Diváci mu nadšeně aplaudovali a také Herbert se pousmál a ocenil povedený úder soupeře, podpořený jistě i dávkou štěstí, uznalým poklepáním na raketu.

Nakonec se z výhry 7:6, 6:4 a postupu do 2. kola za hodinu a tři čtvrtě radoval Herbert, 43. hráč světového žebříčku ATP. Nasazená pětka turnaje se loučí.

mm, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.