Rubriky:

Tenis

Živě

Murray se po operaci vrátil na kurty úspěšnou čtyřhrou v Londýně

20. června 2019 22:45 - Londýn

Skoro půl roku byl bez tenisu, když se dával dohromady po operaci kyčle. Teď je ale britský tenista Andy Murray zpátky. A na kurty se vrátil vítězstvím ve čtyřhře na turnaji v Londýně. Dvojnásobný wimbledonský vítěz uspěl v 1. kole po boku Španěla Feliciana Lópeze, první nasazenou kolumbijskou dvojici Juan Sebastian Cabal, Robert Farah porazili 7:6, 6:3.

 

Tony O'brien, Reuters

"Bylo to skvělé, moc jsem si to užil, fakt mě to bavilo," řekl Murray BBC. "Ze začátku jsem byl ještě trochu pomalý, ale bude to zápas od zápasu lepší. Jsem šťastný, že zase hraju tenis," dodal dvojnásobný olympijský šampion, který londýnskou generálku na Wimbledon v Queen's Clubu ve dvouhře v minulosti pětkrát vyhrál.

Dvaatřicetiletý Murray nehrál od Australian Open, kde vypadl v prvním kole a v slzách naznačil konec kariéry. Loučit se chtěl právě ve Wimbledonu, po další operaci kyčle ale nebylo dlouho jasné, zda vůbec ještě bude schopen návratu na kurty.

Murray je zpátky. Dvojnásobný wimbledonský vítěz uspěl v 1. kole po boku Španěla Feliciana Lópeze, první nasazenou kolumbijskou dvojici Juan Sebastian Cabal, Robert Farah porazili v Londýně 7:6, 6:3.

Tony O'brien, Reuters

K profesionálnímu tenisu se sice nyní vrátil, na dvouhru se ale ještě necítí. "Ještě je přede mnou hromada práce, než se dostanu na určitou úroveň," dodal. Doufá nicméně, že dvouhru si ještě v této sezoně vyzkouší. "Nevím, jak dlouho to bude trvat, ale budu dál tvedě pracovat a věřím, že to přijde."

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.