Rubriky:

Tenis

Živě

České tenistky rozesmály fanoušky. Žádost Strýcové pobavila Plíškovou i hlavní sudí

21. června 2019 14:14 - Birmingham/Praha

Z pohledu českého fanouška se jednalo o velmi zajímavý moment. Ve čtvrtfinále turnaje v Birminghamu změřily síly Kristýna Plíšková s Barborou Strýcovou. Zápasu dodal na zajímavosti i fakt, že prvně jmenovaná v předcházejícím duelu zdolala své o dvě minuty mladší dvojče Karolínu a postarala se tak o obrovské překvapení. Další na řadě měla být zkušená Barbora Strýcová.

Video již není dostupné

sntv

Kristýna Plíšková si na svém prvním travnatém turnaji v roce počínala skvěle. V předcházejících duelech vyřadila včetně kvalifikace pět soupeřek, vedle světové trojky sestry Karolíny i další Češku Marii Bouzkovou.

V souboji se svým slavnějším dvojčetem si spolu s vítězstvím připsala i další cenný triumf, když své soupeřce nasázela 24 es, což je letošní nejvyšší počet, jaký se jakékoliv tenistce povedl.

Kristýna Plíšková na returnu

Nigel French, ČTK/AP

Do zápasu s plzeňskou rodačkou však nevstoupila šťastně, první set celkem hladce prohrála 2:6. Ve druhém setu se hra vyrovnala, nejzajímavější moment však přišel za stavu 2:2 při podání lounské rodačky.

Po servisu Plíškové na střed kurtu se Strýcová natahovala marně. K překvapení všech si však jednapadesátá hráčka světa vzala challenge, čili požádala o kontrolu dopadu míčku „Jestřábím okem".

Jak hlavní rozhodčí, tak Kristýna Plíšková na ostřílenou tenistku nevěřícně pohlédly, ta však necouvla. Technologie ukázala to, co viděli asi všichni, totiž že míček skončil hluboko v požadovaném území pro servis.

Sama Strýcová se začala možná jedné z nejméně povedených žádostí o challenge v letošním roce smát, k všeobecnému veselí se přidala decentním úsměvem i její krajanka. Neobvyklý požadavek pobavil i fanoušky, koutky cukaly i hlavní rozhodčí zápasu.

Jízda Kristýny Plíškové končí na krajance. Strýcová se utká o finále s vítězkou French Open

Tolik důvodů k úsměvům už Plíšková neměla po zápase, na Strýcovou totiž nestačila. Zápas prohrála 2:6, 4:6 a její úspěšné tažení v Birminghamu skončilo.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.