Rubriky:

Tenis

Živě

Vondroušová dominuje světu. V čem je nová hvězda nejlepší hráčkou sezony?

25. června 2019 08:18 - Praha

Odehrála šestatřicet zápasů, jen sedmkrát odcházela poražená. Zahrála si finále v Budapešti, Istanbulu a především na French Open. To vše dokázala v letošním roce slečna, která teprve v sobotu oslaví dvacáté narozeniny. Na kontě však má Markéta Vondroušová i další primát, s nímž dokonce nemá mezi soupeřkami konkurenci.

 

Michel Euler, ČTK/AP

Geniální tenisové myšlení, výborný pohyb, kraťasy, skvělá defenzíva. To vše jsou zbraně sokolovské rodačky, díky kterým jí patří šestnácté místo světa a dokonce sedmé v pořadí pro Turnaj mistryň.

Vondroušová se však může pochlubit i čísly, která bez přehánění nahánějí soupeřkám strach. Čistě matematicky totiž hráčky, které se sokolovské rodačce postaví, mohou téměř s padesátiprocentní jistotou počítat s tím, že o svůj game při vlastním podání přijdou.

Markéta Vondroušová pózuje po návratu do Prahy s trofejí pro poraženou finalistku French Open.

Ondřej Deml, ČTK

Výstavní zbraň Vondroušové

Svěřenkyně Jiřího Hřebce a Jana Hernycha totiž vyhraje neuvěřitelných 45,7 % her na returnu! V tomto ohledu nemá u hráček, které v letošní sezoně odehrály aspoň dvacet zápasů, konkurenci.

Na druhém místě je v této statistice bývalá světová jednička Rumunka Simona Halepová (41,6%), třetí pak Chorvatka Donna Vekičová (41,1%).

Čísla Markéty Vondroušové 
Statistiky na returnu Úspěšnost
Vyhrané body po 1. podání 43%
Vyhrané body po 2. podání 56%
Proměněné brejkboly 47,5%
Vyhrané gamy na returnu 45,7%
Body vyhrané na returnu 47,6%

Prakticky stejná čísla má Vondroušová i pokud jde o proměňování brejkbolových možností (47,5%) a i v této statistice patří mezi nejlepší.

Vondroušová má po své jízdě na French Open již za sebou první zápas, v úvodním kole turnaje v Eastbourne zdolala Číňanku Čeng Saj-saj 6:2 a 6:3 a dočkala se tak první výhry v kariéře na trávě v hlavní soutěži WTA Tour.

Markéta Vondroušová na letošním French Open.

Jean-Francois Badias, ČTK/AP

A právě 43. hráčka světa na vlastní kůži poznala, že výše uvedená čísla české hvězdy rozhodně nejsou náhodná. V prvním setu uspěla při gamech, kdy podávala, jen jednou ze čtyř pokusů, ve druhém pak dvakrát z pěti.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.