Rubriky:

Tenis

Živě

Nadal prodává luxusní jachtu se čtyřmi ložnicemi. Zájemci si musí připravit pořádný balík

28. června 2019 06:20 - Londýn/Praha

Druhý tenista světa Rafael Nadal se po již tradičním triumfu na French Open chystá na start ve Wimbledonu. V mezičase ale také prodává milovanou jachtu Monte Carlo 76 s názvem Beethoven, kterou několikrát označil za svůj domov.

 

Profimedia.cz

Osmnáctinásobný grandslamový šampion koupil třiadvacet metrů dlouhé plavidlo vybavené čtyřmi ložnicemi před třemi roky a zaplatil za něj v přepočtu necelých 80 milionů korun, nyní ho podle britského listu The Sun prodává zhruba o devět milionů levněji.

Nadal, který pochází z Mallorky, měl vždy k moři blízko a na jachtu, která je schopna vyvinout rychlost 56 km/h, se rád uchyloval, když cítil potřebu nerušeného soukromí.

V rozhovoru pro magazín Barche dříve uvedl: „Být na palubě jachty mi dává příležitost se vzdálit, když to potřebuji. Mám rád lidi, ale někdy chci být jen sám se sebou, nebo jen s pár přáteli," vysvětloval své zalíbení v mořeplavbě.

Zároveň si postěžoval, že je po většinu roku kvůli tenisu na cestách, a tudíž nemůže svoji loď využívat tak, jak by si představoval. A možná právě proto se ji rozhodl prodat.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.