Rubriky:

Tenis

Živě

Báječná Muchová nadchla i Jágra. To byl tenis! smekala legenda a přidala vzkaz tatínkovi hráčky

9. července 2019 10:22 - Praha

Pondělní více než tříhodinová česká bitva Karolín Muchové s Plíškovou o vstupenku do čtvrtfinále Wimbledonu nadchla nejednoho tenisového fanouška. Před výkonem dvaadvacetileté Muchové, která hned svou první účast na trávě v All England Clubu proměnila v postup mezi nejlepší osmičku, smekl i legendární hokejový útočník Jaromír Jágr.

 

Sport.cz s Právo a Reuters

„To byl tenis! Velká škoda, že mohla postoupit jen jedna Karolína. Ne hokej, ne fotbal, ale český ženský tenis je nejlepší na světě," napsal Jágr na svůj Instagram a připomínal báječný úspěch českých hráček.

Čtyři z nich (Karolína Plíšková, Karolína Muchová, Barbora Strýcová a Petra Kvitová) prošly na letošním Wimbledonu mezi nejlepší šestnáctku, Muchová se Strýcovou dnes dokonce zabojují o postup do semifinále. „Gratulace i Báře," neopomněl sedmačtyřicetiletý hokejista ani Strýcovou, která si v osmifinále vyšlápla na jednadvacátou nasazenou Belgičanku Mertensovou.

A vzkaz Jágr poslal i otci Muchové, bývalému vynikajícímu fotbalistovi Olomouce či Zlína a nynějšímu asistentovi trenéra druholigové Jihlavy Josefu Muchovi. Ten zápas své dcery proti Plíškové sledoval přímo ve Wimbledonu z lóže.

„Pane fotbalový trenére Mucho, dejte si teď od fotbalu pauzu a buďte s dcerou. Myslím, že si jednou zakřičíte - má dcera je první na světě," zakončil svůj příspěvek útočník a majitel kladenských Rytířů.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.