Macháč - Pospíšil 6:4, 6:4Macháčova jízda pokračuje, český talent ovládl bitvu generací. Nejedlý znovu řádil, slaví i Veselý

Parádními výkony se na challengeru Svijany Open v Liberci prezentuje Tomáš Macháč. V osmifinále si poradil s o dvacet let starším Jaroslavem Pospíšilem 6:4, 6:4 a postoupil již do čtvrtfinále. Mezi posledních osm se probil po hladkém vítězství (6:2, 6:2) nad Němcem Kamkem i Jiří Veselý a další velké překvapení turnaje Pavel Nejedlý.

Tomáš Macháč se blýskl parádním výkonem (archivní foto).

Osmnáctiletému tenistovi Tomáši Macháčovi v prvním setu stačilo prolomit hned úvodní podání soupeře, sám byl na servisu i přes drobné problémy bezchybný a sadu vyhrál za 49 minut 6:4.

Ve druhém setu se ostřílený prostějovský rodák zvedl, poprvé prorazil svému osmnáctiletému soupeři podání a vedl 4:1. Od té doby však opět kraloval Macháč. Bývalému 103. hráči světa dvakrát za sebou prolomil servis, sadu získal stejným poměrem jako tu první 6:4 a po hodině a 42 minutách mohl slavit postup.

Macháč si jako 477. hráč světa na turnaji již poradil v prvním kole s Němcem Julianem Lenzem (346. na žebříčku), ve druhém pak šokoval výhrou nad o více než 250 míst lépe postaveným Kazachem Nedovjesovem.

V boji o postup mezi nejlepší čtyři se utká se Slovákem Alexem Molčanem.

Veselý nedal Kamkemu šanci

V jasnou záležitost proměnil duel s Tobiasem Kamkem Jiří Veselý. Česká dvojka smetla svého soupeře za hodinu a dvanáct minut jasně 6:2 a 6:1. Třiatřicetiletý Němec držel se svým soupeřem krok jen do stavu 2:2 v úvodní sadě, pak dvakrát přišel o servis a set ztratil za 45 minut v poměru 6:2.

Příbramský rodák vstoupil výborně i do druhého setu, kdy rychle vedl 2:0, a dobře rozehraný zápas již nepustil. Podruhé v sadě brejkl bývalého 64. hráče světa za stavu 3:1 a o výsledku utkání bylo rozhodnuto.

Veselý, kterému v současné době patří až 135. příčka, vyhrál 6:2, 6:1 a ve čtvrtfinále se utká s vítězem duelu Coria–Milojevič.

Další paráda Nejedlého

Ve výborných výkonech pokračuje i Pavel Nejedlý. Šestadvacetiletý tenista, který ve středu jako 534. hráč světa vyřadil Maďara Athillu Balazse (136. na žebříčku), si dnes připsal další cenný skalp.

Po více než dvou hodinách boje zdolal Španěla Daniela Gimeno-Travese 6:4, 4:6 a 6:1. Třiatřicetiletému Španělovi přitom patří 250. příčka, na bojovného Čecha však nestačil.

V prvním setu nebyl servis silnou braní ani jednoho z tenistů. Nejedlý o něj přišel dvakrát, jeho soupeř dokonce třikrát a sada tak po výsledku 6:4 patřila domácímu hráčovi. Druhý set měl totožný průběh jen v obráceném gardu a zápas tak musela rozhodnout rozhodující sada.

A Gimeno-Travel už byl bez šance. Ani jednou si neudržel své gamy na servisu, prohrál 1:6 a s turnajem se rozloučil.

Dalším soupeřem Pavla Nejedlého v boji o semifinále bude Portugalec Joao Dominques.