Rubriky:

Tenis

Rozzuřený Kyrgios nadával sudímu kvůli ručníku: Jsem kur*a frustrovaný

7. srpna 2019 15:31 - Montreal/Praha

O víkendu slavil ve Washingtonu druhý titul v sezoně, diváky navíc ještě stihl bavit na kurtu citlivě dávkovanými legráckami. Zdálo se, že by potížista Nick Kyrgios mohl dát na nějaký čas zase přednost samotné hře před děláním problémů. Jenže tahle chiméra vydržela jen pár dnů.

 

Paul Chiasson, ČTK/AP

Hned v prvním kole turnaje v Montrealu už zase předváděl své klasické extempore. V duelu s Britem Kylem Edmundem, který Australan nakonec prohrál 3:6, 4:6, rodák z Canberry vyváděl kvůli ručníku.

Nelíbil se mu totiž nafasovaný ručník se sponzory turnaje a vehementně se dožadoval čistě bílého. Po páté hře se pak kvůli tomu obořil na umpirového rozhodčího, jehož podle svých slov o dodání bílého ručníku žádal.

„Jenže já nemůžu opustit židli," hájil se sudí. „Máš ale vysílačku. Žádal jsem tě o to už na začátku zápasu. Chceš mi říct, že přes ni nemůžeš zařídit jeden bílý ručník?" rozčiloval se Kyrgios.

„Myslel jsi vůbec?" útočil dále na arbitra. Pak se zvedl z lavičky a dál pokračoval ve svém slovním výlevu.

„Jsem kur*a frustrovaný, kámo, jeden pos*aný bílý ručník... Prosil jsem ho. Co je na tom těžkého? Sehnat bílý ručník během pěti gamů," křičel hráč.

Vytoužený ručník mu nakonec zhruba po 20 minutách hry donesl sběrač. Jeho nekoncentrace nicméně využil soupeř. V šesté hře Kyrgiosovi prolomil servis a vykročil za vítězstvím.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.