Rubriky:

Tenis

Česká hvězda potěšila fanoušky. Už zase tvrdě maká na kurtu

9. srpna 2019 11:20 - Cincinnati/Praha

Obrovskou radost udělala svým fanouškům Petra Kvitová. Česká hvězda na sociálních sítích zveřejnila fotografii, jak trénuje na turnaj v Cincinnati, který se uskuteční příští týden. „Je to už dlouho, co jsem naposledy sdílela tenisovou fotku,“ napsala světová šestka k obrázku.

 

Twitter

Krátce před začátkem French Open si Petra Kvitová poranila levou ruku. Kvůli natrženému svalu v předloktí se tak musela ze slavného grandslamu odhlásit a na kurty se vrátila až ve Wimbledonu. Tam se sice jeho dvojnásobná vítězka dostala až do osmifinále, ve kterém po velké bitvě vypadla s domácí hráčkou Johannou Kontaovou, pak se ale opět musela věnovat léčení ruky.

Kvůli tomu vynechala tento týden turnaj v Torontu. Na tom nadcházejícím, příští týden v Cincinnati, by už ale neměla chybět. Na sociálních sítích se nyní pochlubila fotografií, jak na tuto akci už pilně se zabandážovanou rukou trénuje. „Je to už dlouho, co jsem naposledy sdílela tenisovou fotku,“ napsala Kvitová.

„Je skvělé, že se opět můžeme setkat, Cincinnati,“ dodala šestá hráčka světa, která zde loni došla až do semifinále. Letošní sezonu začala devětadvacetiletá Kvitová fantasticky. Hned na začátku roku ovládla turnaj v Sydney a poté si zahrála finále Australian Open. V něm však byla nad její síly Japonka Naomi Ósakaová.

Poté se Kvitová dostala do finále na turnaji v Dubaji a v dubnu jako první tenistka získala druhý letošní titul, když ve finále ve Stuttgartu porazila Estonku Anett Kontaveitovou. Před již zmíněným French Open ještě odehrála turnaje v Madridu a Římě. Tak snad už její ruka bude v pořádku a Kvitová bude moci naplno dohrát sezonu.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.