Rubriky:

Tenis

Skvělá jízda Bouzkové pokračuje! Nezastavila ji ani Halepová

10. srpna 2019 07:14 - Praha

Tažení české tenistky Marie Bouzkové na turnaji v Torontu nekončí. Ve čtvrtfinále se postavila bývalé světové jedničce a bez větších komplikací získala proti Rumunce první set poměrem 6:4. Halepová pak kvůli problémům s achilovkou vzdala.

sntv

Česká naděje vstoupila do zápasu ve velkém stylu, hned na úvod sebrala soupeřce podání. Brejk vzápětí potvrdila, i když po dvou dvojchybách nabídla Rumunce brejkbol. Halepová v zápětí ztratila i své druhé podání, Bouzková si udržela svoje a rázem tu bylo vedení 4:0 pro českou tenistku.

Pak se rumunské hráčce podařilo poprvé v zápase získat gem, Češka o své podání naopak přišla. Následovala čistá hra Halepové a další ztracené podání 91. hráčky světového žebříčku. Stav se tedy srovnal na 4:4.

Simona Halepová v utkání s Bouzkovou.

John E. Sokolowski, Reuters

Bouzková se však nenechala rozhodit a hladce se dostala do vedení 5:4 a chystala se podávat na vítězství v prvním setu. V desátém gemu si vytvořila tři setboly a vedla 40:0. Halepová se ješte snažila stav zvrátit, ale Češka komplikace nepřipustila a první set vyhrála poměrem 6:4.

Světová čtyřka si poté vyžádala ošetření chodidla, po kterém následně oznámila skreč. "Cítila jsem tady achilovku od prvního dne a teď se to hodně zhoršilo. Bylo to těžké rozhodování, zítra jsem mohla hrát se Serenou," komentovala své odstoupení. Marie Bouzková si tak připsala další skalp hráčky z první desítky žebříčku WTA. V semifinále ji bude čekat další velká výzva v podobě Sereny Williamsové, která porazila poměrem 2:0 na sety Naomi Ósakaovou z Japonska.

Výsledky tenisového turnaje žen v Torontu (tvrdý povrch, dotace 2,830.000 dolarů)
 
Dvouhra - čtvrtfinále:
Bouzková (ČR) - Halepová (4-Rum.) 6:4, skreč
S. Williamsová (8-USA) - Ósakaová (2-Jap.) 6:3, 6:4.


bp, ČTK, Sport.cz

Myslíte si, že má Bouzková šanci postoupit přes Williamsovou do finále?


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.