Rubriky:

Tenis

Nadal je v Montrealu znovu ve finále, postoupil bez boje

11. srpna 2019 07:10 - Montreal

Španělský tenista Rafael Nadal je už jen krok od obhajoby titulu na turnaji v Montrealu. Do finále postoupil bez boje, jeho soupeř Francouz Gaël Monfils pro zranění levého kotníku k semifinálovému zápasu nenastoupil. Na cestě k rekordnímu pátému triumfu v Montrealu už Nadalovi stojí jen Daniil Medveděv, který v ruském semifinále zdolal Karena Chačanova 6:1 a 7:6.

 

Paul Chiasson, ČTK/AP

Monfils v sobotu dotáhl do vítězného konce pro déšť přerušený zápas se Španělem Robertem Bautistou, ale na další duel během jednoho dne už neměl. Osmý nasazený Medveděv na turnaji neztratil ještě ani set a bilanci si nepokazil ani v semifinále. Chačanova tak v pondělí vystřídá v žebříčku na pozici ruské jedničky. S Nadalem, který v Montrealu triumfoval už v roce 2005, se utká vůbec poprvé v kariéře.

Tenisový turnaj mužů v Montrealu (tvrdý povrch, dotace 6,338.885 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Medveděv (8-Rus.) - Chačanov (6-Rus.) 6:1, 7:6 (8:6),
Nadal (1-Šp.) - Monfils (16-Fr.) bez boje.
ČTK

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.