Rubriky:

Tenis

Hvězdná Serena smekla před Bouzkovou: Dala mi lekci do budoucna

11. srpna 2019 10:02 - Praha

Česká tenistka Marie Bouzková předváděla proti Sereně Williamsové hezký tenis, na vítězství to ale tentokrát nestačilo. Co Češku může těšit, je nejen zisk prvního setu, ale třeba také i pochvala od hráčky, která byla od malička jejím vzorem.

sntv

"Dělala všechno dobře. Měla opravdu dobrý plán a skvěle se pohybovala. Musela jsem něco změnit, dělat méně chyb, víc se hýbat a být méně předvídatelná. Byla to pro mě dobrá lekce do budoucna," chválila českou tenistku její soupeřka.

Bouzková jako první na letošním Rogers Cupu přinutila Američanku k třísetové bitvě, kdy první sadu ovládla jasně 6:1. Williamsová byla aktivnější, ale Češka se dobře bránila.

Ve třetím gemu druhého setu předvedly hráčky neuvěřitelnou výměnu, ve které byla úspěšnější česká tenistka. V sedmém gemu druhé sady Bouzková poprvé ztratila podání a po chvíli i celý set. Podobné to bylo i ve třetí sadě, ale i v ní měla Williamsová občas pěkně na pilno. Ve finále se majitelka 23 grandslamových titulů utká s dalším překvapením turnaje, teprve devatenáctiletou Adreescuovou, která na domácím turnaji ve čtvrtfinále porazila Karolínu Plíškovou.

Bouzková může být se svým výkonem na turnaji spokojená, znovu všem ukázala, že české tenistky mají opravdu velký potenciál.

bp, ČTK, Sport.cz

  6:3, 6:2 Kvitová - Bertensová 6:3, 6:2   konec
20200714T17:50:00+0200
Kvitová vs. Bertensová
Kvitová vs. Bertensová
Kvitová
Bertensová
Eurosport Svitolinová - Kvitová   zítra 11:00
20200715T11:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis